Meta-analyse naar effectiviteit van aromatherapie bij pijn

Meta-analyse naar effectiviteit van aromatherapie bij pijn

27 Oct, 2022

Inhalatie van essentiële oliën kan helpen om pijn te verlichten, maar in hoeverre is er wetenschappelijk bewijs voor de effectiviteit van deze therapieën? Die vraag is in een recente meta-analyse onderzocht. Wetenschappers zochten in 2021 in een aantal databases (PubMed, Scopus, Web of Science, Science Direct, Scielo databases) naar geschikte onderzoeken over het effect van aromatherapie op verschillende pijncondities.

De onderzoekers selecteerden 44 artikelen en zagen in 35 studies dat aromatherapie een significante vermindering van pijn op de visual analog scale (VAS) gaf. Dit is een indicatie dat deze therapie in diverse omstandigheden bijdraagt aan pijnverzachting, met name bij bevallings- en postoperatieve pijn, geven zij aan. In de meta-analyse werden verder drie belangrijke variabelen vastgesteld die het effect beïnvloedden, namelijk: tijd na inhalatie, type olie en type pijn.

De effecten van aromatherapie worden door de onderzoekers toegeschreven aan het vermogen van essentiële oliën om de bij pijn betrokken zenuwcentra en neurotransmitters te moduleren. Zij concluderen dat deze meta-analyse wetenschappelijk bevestigt dat aromatherapie kan helpen om pijn te verminderen. Tegelijkertijd achten zij het van groot belang meer onderzoek te doen om het risico op bias te verminderen en de kracht van het klinisch bewijs te versterken.

Bronvermelding:
Nascimento, J.C. et al. New approaches to the effectiveness of inhalation aromatherapy in controlling painful conditions: A systematic review with meta-analysis. Complementary Therapies in Clinical Practice, Volume 49, november 2022, 101628.

Aromatherapie cursus 01 april 2023

Aromatherapie is een therapievorm die zelfstandig maar ook naast Reiki, healing en vele andere werkvormen zijn plaats gevonden heeft. Elke plant, elke bloem heeft zijn werking en het teveel of te weinig in contact staan met alle elementen van de natuur heeft altijd zijn weerslag op het individu. Aroma’s hebben veel nut in het dagelijks leven, als therapie op zich en als aanvulling op vele bestaande therapieën. Deze cursus wordt gegeven door iemand die de aroma’s en hun werking al jaren beheerst en doorgeeft, in haar praktijk en tijdens cursussen en lezingen.

meer info: cursus-aromatherapie


No posts

Gerelateerde posts

  • Reikimasters Spanje okt2025

    De Reiki Masters zijn gestart

  • Interessante bedrijven en organisaties

  • Vragen over onze Reiki cursussen

  • Estelle Deterink- Reiki Master

    Een onverwachte reis: Van Reiki 1 tot Reiki Master en Paramedisch Therapeut

  • Vraag en antwoord

  • Amy Muller

    Amy Muller

  • Joost van Rooij

    Joost van Rooij

  • Raymond-Nijholt

    Raymond Nijholt

  • Fanny-Veldmeijer-SoPressed-Wordpress-en-Divi

    Fanny Veldmeijer

  • Inge Sieben, docent AuraTouch

    Inge Sieben

  • linkinbio nederlofcentrum

    Linkinbio

  • Bertin Bom muziekmeditatie

    Bertin Bom

  • Marloes Hovestad ademcoach

    Marloes Hovestad

  • Sanne Soeria Santoso meditatie opleiding

    Sanne Soeria Santoso

  • Milou van Rooij – de Vries - Reiki Master Nederlof Centrum

    Milou van Rooij – de Vries

  • Maarten Olthof meditatie

    Maarten Olthof

  • Margreet Gabel Marcus Meditatie opleiding

    Margreet Gabel-Marcus

  • Anjo van den Broek

    Anjo van den Broek

  • Birgit de Heij

    Birgit de Heij

  • Nancy Pistolozzi

    Nancy Pistolozzi

  • Gregory Muller-foto

    Gregory Muller

  • Diana Muller nederlof centrum

    Diana Muller

  • Sunny Nederlof - oprichtster Nederlof Centrum en grondlegger Aura & Chakra healing en channeling

    Sunny Nederlof

  • Podcast Overvloed en tekort Sunny Nederlof door Pieter Wijtenburg

    Geld kracht liefde overvloed interview